#1 29 06

Fabio

Poziom 1

Zarejestrowany: 29 06
Posty: 21

Filmy

Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki

Na poczatku zaznaczam,ze nie jestem wielkim fanem Indiany Jonesa,ale tez nie jestem jego przeciwnikiem. Ja po prostu lubie dobre kino, a Ford razem ze Spielbergiem sa gwarancja na szybkie i ciekawe 2 godziny. Nie zawiodlem sie i tym razem...ale. No wlasnie ale. Zawsze mnie zastanawia dlaczego we wspolczesnym kinie tyle do powiedzenia maja spece od techniki i efektow specjalnych? dlaczego Amerykanie nie kreca juz sequeli odpowiadajacych dusza poprzednim czescia i poprzedniczka? mowa tu glownie o Star Wars. Stare czesci-gratka kina i prawdziwa uczta dla fanow Lucasa...ale przede wszystkim "Gwiezdne Wojny" z czasow Zimnej Wojny maja dusze;ot chociazby,zeby wspomniec niedzwiadki,misiaczki z ostatniej czesci "Powrot Jedi", czy rozbrajajacy usmiech Hana Solo. Niestety nowe tworzywa sa nijakie,takie bezplciowe...Szklana Pulapka 4 takze sie nie broni w porownaniu do starszych czesci-scenarzysci musieli dodac jakies beznadziejne efekty specjalne niszczace kompletnie wszystko co bylo fajne i zgrabne. Z nowym "Indina Jonesem" jest tak samo,aczkolwiek troche inaczej. Caly film jest naprawde interesujacy;mamy tu przednia zabawe,gagi i Forda nawiazujacego do najlepszych czasow.Ale...ale niestety ostatnie 10 minut niszcza caly wysilek aktorow, wywoluja mysli nieciekawe u widza...krotko mowiac(zeby nie zdradzac) ostatnie 10 minut to idealny przyklad,jak mozna zepsuc caly film.Nawet dobry. Ale tak do konca nie jest. Bo wlasnie nowy Jonesey broni sie znakomicie i jest rozrywka przednia i lekka. I to jest cala sila nowych przygod Henry'ego Jonesa. Jestem przekonany,ze bede do niego wracac, ale ostatnie 10 minut sobie odpuszcze.

Ocena: 7/10

Ostatnio edytowany przez Fabio (29 06 )

Offline

 

#2 29 06

didier

Administrator

Zarejestrowany: 27 06
Posty: 82

Re: Filmy

Ja sięgnąłem do mojej kolekcji i obejrzałem Coś. W roli głównej Kurt Russell. Mroczny klimat, dopracowane efekty specjalne, niewymaszczone przez komputer tylko zrobione z wyczuciem i fantazją i muzyka Morricone. I przede wszystkim samo potraktowanie strachu jako czegoś nie do ogarnięcia, stwarza to bardzo duże możliwości dla fabuły i popisu reżysera i trzeba przyznać są one wykorzystane w każdym calu

Offline

 

#3 30 06

didier

Administrator

Zarejestrowany: 27 06
Posty: 82

Re: Filmy

Boże! Po jaką cholerę Norton grał w tym Incredible Hulk? Film to jedno totalne badziewie, które opiera się na schemacie, że główny bohater walczy o uratowanie ludzkości przed złymi do szpiku kości kanaliami.
Jak tak wysoko notowany aktor mógł zagrać w czymś takim? Czy naprawdę w Stanach tak mało się płaci?

Offline

 

#4 21 07

didier

Administrator

Zarejestrowany: 27 06
Posty: 82

Re: Filmy

No i po Opętaniu. Film całkiem niezły, trzyma w napięciu i nie jest naciągany. Dobra rola Bacona, gdyby nie on, z pewnością miałbym inną opinię. Pierwsze pół godziny to horror, później klimat zmienił się na thriller. Ogólnie jednak oceniam go pozytywnie. Mieszanka Zemsty po latach, Szóstego zmysłu i motywów z japońskich filmów o długowłosych, czarnych dziewczynach.

Offline

 

#5 22 07

didier

Administrator

Zarejestrowany: 27 06
Posty: 82

Re: Filmy

Dzisiaj jak znajdę czas obejrzę Moscow Zero. Już dawno nie oglądałem filmu z Val Kilmerem, więc pora sobie tego gostka nieco przypomnieć. Słyszałem o tym filmie średnie oceny, ale póki nie obejrzę, to wystawiać własnej noty nie będę. Mam nadzieję tylko, że w połowie filmu nie dojdę do wniosku, iż należy jednak go wyłączyć.
W planach mam jeszcze Death Sentence. Bacon już z 50 na karku, a tu w sensacyjnym filmie, gdzie główną rolę odgrywa sprint. No zobaczę, czy rzeczywiście ma dobrą kondycję, czy po prostu po montowali różne ujęcia i wszystko pod publikę...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.superheroes.pun.pl www.onepiecepbf.pun.pl www.legendsfighters.pun.pl www.telekomunikacja.pun.pl www.medi.pun.pl