fifasoccer


#1 27 06

didier

Administrator

Zarejestrowany: 27 06
Posty: 82

Primera Division 2008/2009

W tym temacie można dyskutować na temat nadchodzącego sezonu w Primera Division.

Offline

 

#2 28 06

Iker

Administrator

Zarejestrowany: 28 06
Posty: 45

Re: Primera Division 2008/2009

Real musi dokonać jakiś transferów, szczególnie jeśli chodzi o ofensywę. Przy kontuzji Van Nisterlooya Królewscy mieli kłopoty, bo sam Raul nie wystarcza, a trudno myśleć o regularnej skuteczności Soldado, czy Savioli. Potrzebny jest dobry napastnik, ale nie gwiazda, żeby nie siedziała na ławce, bo wiadomo że Van Nisterlooy i Raul to pewniacy.

Offline

 

#3 30 06

Kily

Poziom 1

Zarejestrowany: 30 06
Posty: 27

Re: Primera Division 2008/2009

O ile mi wiadomo to od tego sezonu Hiszpania (zresztą większość krajów chyba?) otrzymuje dodatkowe miejsce w Pucharze UEFA kosztem Pucharu Intertoto, który ma być zlikwidowany, tak więc z ligi pierwsze siedem ekip idzie do pucharów + zwycięzca CdR. Liczę więc, że Deportivo załapie się na koniec sezonu na któreś z tych miejsc, jeśli utrzymają skład + Omar Bravo to naprawdę sądzę, że są w stanie zwojować coś więcej niż ostatnimi czasy.

Offline

 

#4 30 06

didier

Administrator

Zarejestrowany: 27 06
Posty: 82

Re: Primera Division 2008/2009

Szkoda, że Saragossa spadła, ale cóż... nie mieli najlepszego sezonu. Mieli ambicje i graczy do walki o sukces w europejskich pucharach, ale nadszedł? kryzys. Dobrze, że został zmieniony sztab szkoleniowy, bo Saragossa musi szybko wrócić i ponownie powalczyć o grę w pucharach.

Offline

 

#5 17 07

Rossi

Poziom 1

Zarejestrowany: 30 06
Posty: 23

Re: Primera Division 2008/2009

Co do przyszłego sezonu Primera Division to uważam, że czołówka pozostanie taka sama. Według mnie Real Madryt, Barcelona, Villarreal oraz Atletico Madryt znajdą się w pierwszej czwórce. Zastanawia mnie jedynie, kto uplasuje się na danej pozycji. Zapewne 'Królewscy' będą walczyć z 'Barcą' o tytuł, natomiast Atletico z Villarealem o podium, chociaż nie obraziłbym się, gdyby któraś z tych drużyn przyłączyła się do walki o mistrzostwo (zwłaszcza Atletico, którego jestem kibicem).

Barcelona kupiła wielu zawodników najwyższej klasy, w dodatku zmieniła trenera, chociaż nie wiem czy Pep poradzi sobie na tym stanowisku. Real Madryt praktycznie się nie wzmocnił, jedynie powroty z wypożyczeń piłkarz oraz Garay, który dopiero w przyszłym sezonie będzie w składzie 'Los Blancos'. Mimo to, mają naprawdę mocny skład i nawet bez wzmocnień byliby w stanie zwyciężyć w La Liga. Villarreal pozostawił szkielet drużyny i kupił kilku piłkarzy. Zwłaszcza transfer Ibagazy będzie według mnie trafiony; Argentyńczyk już od dwóch sezonów plasuje się w czołówce zawodników najlepiej asystujących. Aż zdziwiony jestem, że 'Los Colchoneros' oddali go do Mallorki za darmo. Ściągnięcie Escudero to też świetne posunięcie. Rodak Ibagazy brylował w Argentynie i został ściągnięty jak dla mnie za niewielkie pieniądze. Precyzyjne i mocne uderzenie, a także dobry drybling to jego znak rozpoznawczy. Altidore pewnie będzie czwartym napastnikiem po Nihacie, Llorente oraz Rossim. 'Żółta Łódź Podwodna' może wiele namieszać.

Atletico wzmocniło te pozycje, na których widać było braki. Ujfalusi i Heitinga wzmocnią linię obrony. Assuncao został sprowadzony do środka pomocy, gdzie Cleber grał fatalnie. Był jeszcze Motta, ale on więcej czasu spędzał u lekarza niż na murawie. Konflikt Aguirre z Maniche spowodował, że Meksykanin musiał ściągnąć Ignacio Camacho z drużyny rezerw i okazało się, że to był strzał w 10-tkę. Teraz Assuncao ma zająć jego miejsce, ale na Vicente Calderon ma przybyć jeszcze jeden rozgrywający, bardziej od zadań ofensywnych. Mówi się o Silvie, Van der Vaarcie oraz Artecie. Najchętniej widziałbym w Atletico tego pierwszego, jednak jest to najmniej realna opcja. Van der Vaart wydaje się także niezłym wyborem, ale tutaj Atletico ma konkurenta w walce o Holendra w postaci Realu Madryt. Arteta to według mnie również niezła opcja. Jako dubler dla Forlana i Aguero został sprowadzony Sinama-Pongolle. Jest on bardzo szybkim napastnikiem i dobrze wyszkolonym technicznie, dlatego na podmęczonych rywali będzie idealny.

No cóż ciekawie zapowiada się Primera Division, mam nadzieję, że nowy sezon przysporzy nam wielu emocji.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.metin7.pun.pl www.maxituning.pun.pl www.transformersforum.pun.pl www.modelarstwo.pun.pl www.rodzina.pun.pl