fifasoccer


#1 17 07

Rossi

Poziom 1

Zarejestrowany: 30 06
Posty: 23

Koszykówka

Igrzyska Olimpijskie w Pekinie zbliżają się wielkimi krokami.Znamy już kadrę jednego z faworytów IO, reprezentacji USA, znaną Dream Teamem.W drużynie znaleźli się następujący zawodnicy:

Carmelo ANTHONY (skrzydłowy, Denver Nuggets)
Carlos BOOZER (skrzydłowy, Utah Jazz)
Chris BOSH (skrzydłowy/środkowy, Toronto Raptors)
Kobe BRYANT (obrońca, Los Angeles Lakers)
Dwight HOWARD (środkowy, Orlando Magic)
LeBron JAMES (obrońca/skrzydłowy, Cleveland Cavaliers)
Jason KIDD (rozgrywający, Dallas Mavericks)
Chris PAUL (rozgrywający, New Orleans Hornets)
Tayshaun PRINCE (skrzydłowy, Detroit Pistons)
Michael REDD (obrońca, Milwaukee Bucks)
Dwyane WADE (obrońca, Miami Heat)
Deron WILLIAMS (rozgrywający, Utah Jazz)

Trenerem reprezentacji jest Mike Krzyzevski z uniwersytetu Duke. Jego asystentami są: Jim Boeheim (trener Syracuse), Mike D'Antoni (trener New York Knicks) i Nate McMillan (trener Portland Trail Blazers).
Osobiście najgoręcej będę kibicował reprezentacjom Hiszpanii i Litwy, ale jakoś w necie nie znalazłem kadr tych zespołów, które mają zagrać w Pekinie, ba, nawet nie znalazłem dokładnie jakie drużyny mają już zapewniony awans, ale tego sie dowiemy napewno na kilka dni przed samym turniejem gdy juz znane będą wszystkie drużyny które mają tam zagrać.Oby tylko kochana TVP pozwoliła nam popatrzeć na koszykówke w Pekinie trochę więcej niż 4 lata temu w Atenach...

Offline

 

#2 18 07

shawn

Poziom 1

Zarejestrowany: 29 06
Posty: 27

Re: Koszykówka

Znalazłem dobrą stronę niejako poświęconą koszykówce w Pekinie arrow http://pekin.onet.pl/167341,1267675,336 … l?tab=6679 Można sobie wybrać rozgrywki kobiet, mężczyzn i w poszczególnych grupach.Z obu grup wychodzą po 4 drużyny i wtedy mamy ćwierćfinały.
Jeszcze nie znamy wszystkich zespołów (mówię głównie o męskich zespołach) które zagrają na IO, bo w Atenach jest jeszcze turniej kwalifikacyjny, na którym 15 drużyn rywalizuje o trzy miejsca gwarantujące udział w IO w Pekinie. Grają Brazylia, Grecja, Liban, Cape Verde, Nowa Zelandia, Niemcy, Kanada, Korea Płd, Słowenia, Kamerun, Chorwacja i Portoryko.
Runda eliminacyjna już się tam zakończyła, dziś mają zostać rozegrane półfinały, w których zagrają Chorwacja - Kanada, Słowenia - Portoryko, Niemcy - Brazylia i Grecja - Nowa Zelandia.
Mam nadzieje, że TVP jakoś sprawiedliwie rozdzieli te 40 godzin dziennych transmisji i będzie można pooglądać koszykówkę na olimpijskim poziomie, bo 4 lata temu w Atenach to nie rozpieszczali koszykarskich kibiców za bardzo...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.ez20092010.pun.pl www.eti-ukw.pun.pl www.thewest-info.pun.pl www.se-forum.pun.pl www.psychologia-artykuly.pun.pl