fifasoccer


#1 18 07

Craven

Poziom 1

Zarejestrowany: 17 07
Posty: 8

Mistrzostwa Europy U-19 CZECHY

Za nami pierwsze mecze fazy grupowej Mistrzostw Europy U-19 odbywających się na terenie Czech.

Bułgaria 0-1 Węgry
Czechy 2-0 Anglia

Grecja 1-1 Włochy
Niemcy 2-1 Hiszpania

Tak prezentują się rezultaty pierwszych meczów tych rozgrywek. Jak dla mnie, już na początku spotkaliśmy się z dużą niespodzianką - a mianowicie porażką głównego faworyta, Hiszpanii. Także zaskakujący remis padł w meczu Grecji z Włochami.

W roli głównych faworytów stawiam oczywiście Hiszpanię, która wygrała dwa ostatnie turnieje tego typu w tejże kategorii wiekowej. Jeżeli los pozwoli, to w finale powinni zagrać z Czechami, którzy posiadają niezłą paczkę, a w dodatku na własnym boisku będzie im łatwiej.

Offline

 

#2 18 07

Gary

Poziom 1

Zarejestrowany: 28 06
Posty: 25

Re: Mistrzostwa Europy U-19 CZECHY

Czesi zagrali dobre spotkanie z Anglią, zagrali konsekwentnie, mądrze co pozwoliło im pokonać rywali. Raz, że grają przed własną publiką, dwa, że mają silny skład. Jak widać Hiszpania narazie nie zachwyca. Uważam, że w finale spotkają się Czechy z Hiszpanią, a w nim wygrają gospodarze.

Offline

 

#3 18 07

Brando

Poziom 1

Zarejestrowany: 28 06
Posty: 38

Re: Mistrzostwa Europy U-19 CZECHY

Ja oglądając mecz Czechów z Anglikami byłem pod sporym wrażeniem gry naszych południowych sąsiadów. Grali bardzo mądrze nie dając pola do popisu Wyspiarzom. Anglicy przy odrobinie szczęście mogli strzelić chociażby jedną bramkę. Tym spotkniem Czesi udowodnili że nie przypadkowo wymienia się ich w gronie faworytów do zdobycia mistrzowskiego tytułu.

Offline

 

#4 18 07

Kily

Poziom 1

Zarejestrowany: 30 06
Posty: 27

Re: Mistrzostwa Europy U-19 CZECHY

Można by tu dodać, że mistrzostwa te są przy okazji eliminacją do przyszłorocznych MŚ do lat 20 w Egipcie, które rozegrane zostaną na przełomie września i października, gdzie awans wywalczą trzy pierwsze zespoły z każdej grupy. Po pierwszym zwycięstwie duże szanse mają na to Węgrzy, dla których byłby to chyba pierwszy występ na piłkarskiej imprezie w randze mistrzostw świata od dobrych 20 lat. Przeglądając składy drużyn niestety natrafiłem jedynie na dwa znajomo brzmiące nazwiska. Jeden z nich to Argentyńczyk z włoskim paszportem Fernando Forestieri, o którym nie tak dawno było bardzo głośno, bynajmniej nie z powodu jego piłkarskich umiejętności, a drugi to Hiszpan Ignacio Camacho, którego kilka razy widziałem w podstawowym składzie Atletico Madryt. W składach niektórych uczestników mistrzostw brakuje kilku największych gwiazdeczek młodzieżowego futbolu w tych krajach, a szkoda bo chętnie popatrzyłoby się na poczynania takich zawodników jak Bojan Kric, Theo Walcott, Mario Balotelli czy Toni Kroos. Być może na MŚ w Egipcie będzie ku temu okazja, bo jakby nie było ranga tej imprezy jest o niebo wyższa niż kontynentalny czempionat w tej kategorii wiekowej ale z uwagi na termin rozgrywania tych mistrzostw wydaje się to być raczej wątpliwe, szczególnie że taki Bojan czy Walcott powoli mogą już nawet aspirować do tej pierwszej reprezentacji w swoich krajach. Takie same problemy ze zwolnieniem na Egipt swoich najlepszych graczy mogą mieć też Brazylijczycy i Meksykanie. Naprawdę zdziwiłbym się bardzo widząc na afrykańskich stadionach czy to Alexandre Pato czy Giovani Dos Santosa, mimo że w teorii kluby mają obowiązek zwolnić piłkarza na turniej rangi mistrzowskiej. Problemów takich nie będzie miała zapewne Argentyna, tyle tylko że o jej najlepszych zawodnikach tej kategorii wiekowej mało kto słyszał. Konia z rzędem temu kto wie coś więcej na temat takich piłkarzy jak Emiliano Insua, Franco di Santo, Pablo Piatti czy German Pacheco, a są to jakby na to nie patrzeć te najgłośniejsze obecnie argentyńskie nazwiska jeżeli chodzi o drużynę do lat 20.

Offline

 

#5 18 07

Magic

Poziom 1

Zarejestrowany: 28 06
Posty: 29

Re: Mistrzostwa Europy U-19 CZECHY

Wy tu rozmawiacie o pierwszych meczach, a przecież za nami już dawno druga kolejka fazy grupowej.
No i mamy pierwszą niespodziankę. Odpadli Hiszpanie! Po ich pierwszej porażce 2:1 z Niemcami, można było uznać to za wypadek przy pracy, ale w swoim drugim meczu przegrali z Węgrami 0:1. Z grupy A do półfinałów awansowali Niemcy i Węgrzy. Hiszpanów czeka jeszcze mecz o honor z Bułgarią.

Offline

 

#6 18 07

Zico

Poziom 1

Zarejestrowany: 30 06
Posty: 25

Re: Mistrzostwa Europy U-19 CZECHY

Hiszpania 0 - 1 Węgry

Hiszpanie nie byli w stanie narzucić własnego stylu gry swoim rywalom, przez co przegrali. Zdobywcy tytułu mistrza europy w dwóch ostatnich turniejach nie mieli żadnego pomysłu na konstruowanie akcji, w obronie natomiast grali bardzo niepewnie.

Dla mnie i tak rzeczą priorytetową jest występ na mistrzostwach świata U-20 dlatego Hiszpanie muszą dać z siebie wszystko w meczu z Bułgarią, żeby zakwalifikować się do MŚ z trzeciego miejsca w grupie.

Ja tam widzę też dobre strony (dla kibica Atletico) - wszyscy czterej Rojiblanco wcześniej wrócą do klubu Smile

Niemcy 3 - 0 Bułgaria

Cóż, Niemcy pokazali klasę. To w końcu taki sport, w którym biega 22 graczy, a na końcu zawsze wygrywają Niemcy. Choć nie znam żadnego zawodnika z tej kadry, to zwycięstwo i to w takim stylu nie jest dla mnie większym zaskoczeniem.

Pokaz skuteczności i gry ofensywnej zaprocentował wyjściem z grupy - zupełna odmienność w porównaniu do gry seniorskiej reprezentacji na Szwajcarsko-Austriackiej imprezie, gdzie nie czuli takiego poczucia atakowania na bramkę przeciwnika.

Mecze Czechów z Grecją i Anglii z Włochami zakończyły się bezbramkowymi remisami. Tych spotkań już nie oglądałem, chociaż zapowiadały się dość ciekawie.

Sprawa awansów z grupy A została już rozstrzygnięta - dalej grają Węgrzy i Niemcy. Z kolei w grupie B nadal trwa walka o promocję do półfinałów. Na razie najbliżej są Czesi, ale ich jeszcze czeka mecz z Włochami.

Teraz trzymam kciuki za Czechów. Na chwilę obecną moimi kandydatami do finału są właśnie gospodarze i Niemcy.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.straz112-998.pun.pl www.warofdragons.pun.pl www.wawelberg.pun.pl www.nsaiirok11-13.pun.pl www.wiecznyogien.pun.pl